Życie

Jeżeli „życie”, to tylko w pełni i na 100%!

 

„Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli” – Marek Aureliusz.

 

Innymi słowy: „jesteś tym, czym się karmisz”. Dobre, pozytywne myślenie jest podstawą szczęśliwego i udanego życia: zaczniesz karmić się dobrymi, mądrymi i pozytywnymi rzeczami, w rezultacie przełoży się to na Twoje działanie – „jak myślisz, tak i działasz”.

Największe sukcesy osiągają optymiści – nie znamy osobiście żadnego pesymisty, który osiągnął większy sukces – już na samym początku skreślił on swoje możliwości. W myśleniu takiego człowieka powstaje blokada, przez którą nie może pójść na przód.

Rozwój myślenia – systematyczne i stałe działanie w tym kierunku – jest kluczem do sukcesu. Przewodniczy m.in. w „odnalezieniu” prawdy o sobie, prowadzi do pozytywnego nastawienia i wyrobienia odpowiednich, dobrych nawyków „na zawsze”.

Ukierunkuj od dziś swoje myślenie na pozytywne! Od teraz możesz myśleć i działać właśnie w taki sposób.

 

„Szczęśliwy człowiek, który znalazł mądrość, i osiągnął roztropność! Bo lepiej ją zdobyć niż pozyskać srebro, jej wartość przewyższa złoto. Jest cenniejsza od rubinów i żaden z twych klejnotów jej nie dorówna. W prawej ręce trzyma długie życie, w lewej bogactwo i sławę” (Prz 3, 13 – 16).