Rozwój osobisty

Czym jest rozwój osobisty i jak on wygląda w naszym wydaniu? – „Think outside the box”.

 

Rozwój osobisty to postawa nieustannego udoskonalania na wszystkich kluczowych płaszczyznach życiowych – nasze specjalizacje, o Bogatym Rozwoju – ale nie tylko. To postawa ciągłego uczenia się i wzrastania.

Osoba świadoma takiej postawy wie, że nie będzie najlepsza we wszystkim, natomiast ma świadomość, że może nauczyć się wszystkiego, czego pragnie, w wybranych przez siebie, kluczowych dziedzinach – pracując z pasją i sercem, nieustannie rozwijać się, pomnażać „bez końca” i cieszyć się pomyślnością na wszystkich pozostałych płaszczyznach.

Dbając o postęp w głównych dziedzinach pomyślność zostaje „pomnożona” i „przeniesiona” na wszystkie pozostałe. Analogicznie – mówi nam o tym poniższy fragment:

 

„Bo jeżeli zaczyn jest święty, to i ciasto, a jeśli korzeń jest święty, to gałęzie również” (Rz 11, 16).

 

Jesteśmy po to, aby pomóc w odkryciu Twoich najmocniejszych stron i poprowadzić Ciebie w kluczowych dziedzinach życiowych. Swoją wiedzę opieramy o doświadczenia i przemyślenia z nimi związane – dzielimy się cennymi wskazówkami, oddając do dyspozycji w pełni praktyczną wiedzę: 10 % teorii, a 90 % praktyki.

Oddajemy do Twojej dyspozycji w pełni praktyczną wiedzę pochodzącą z naszego doświadczenia – dzielimy się owocami naszej pracy i doradzamy, pokazujemy, jak również „rozciągamy” to ucząc się z Tobą!

 

„Dzięki nim niedoświadczeni nabierają rozwagi, a młodzieńcy uzyskują wiedzę i zdolności rozeznania. Niech słucha ich mądry i pomnaża swą wiedzę, a pojętny nabywa biegłości” (Prz 1, 4 – 5).

 

Dlaczego rozwój głównych dziedzin jest taki ważny i jak odnaleźć w sobie najmocniejsze strony?

 

Do kluczowych dziedzin zaliczamy m.in. najsilniejsze predyspozycje, talenty i pasje – ale nie tylko. Jeżeli nie znalazłeś jeszcze swoich mocnych stron, swojego przeznaczenia i powołania, lub odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: nie znaleźliśmy rzeczy, o której byśmy nie dowiedzieli się lub jej nie odszukali – „Szukajcie a znajdziecie (…) kto szuka, znajduje”.

Dlatego jesteśmy przekonani, że nie ma sytuacji „nie do rozwiązania” i nie istnieją pytania na które nie znajdziemy odpowiedzi.

Mądrość polega na szukaniu tego, czego nie ma – jeżeli czegoś nie ma, to się tego szuka. Jest tylko jeden warunek aby stało się to realne i rzeczywiste: nigdy nie możesz się poddawać. Na wszystko przyjdzie czas…

Wytrwałość – nie tylko w poszukiwaniach – jest kluczem do sukcesu w każdym aspekcie. Jednak sama wytrwałość, to również za mało, ponieważ wszystko w życiu jest procesem…

Roztropne, konsekwentne, cierpliwe, pełne namysłu działanie jest fundamentem w samorealizacji i udoskonalaniu świata – zaczynając od siebie i swoich najbliższych – prowadzi do spełnienia i niesamowitego poziomu życia w każdym aspekcie.

Jednak to nie wszystko.

Bez głównego fundamentu nic nie będzie miało żadnego znaczenia – potwierdzone wieloletnim doświadczeniem – tym fundamentem jest najdoskonalsza droga:

 

„Miłość jest cierpliwa, szlachetna, miłość nie zazdrości, nie przechwala się, nie jest zarozumiała, nie postępuje nieprzyzwoicie, nie szuka siebie, nie wybucha gniewem, nie liczy doznanych krzywd, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz raduje się prawdą. Wszystko wytrzymuje, wszystkiemu wierzy, wszystkiemu ufa, wszystko przetrwa. Miłość nigdy się nie kończy…”  (1 Kor 13, 4 – 8).

 

Nie ważne kim jesteś i na jakiej pozycji aktualnie znajdujesz się – jesteś sprzątaczem, czy milionerem – nie ma znaczenia. Prawdziwa miłość nie ma względu na osobę. Dlatego jest priorytetem, jeżeli chodzi o sens życia i jakikolwiek rozwój.

Warto zapoznać się z poniższym przesłaniem pewnego znanego biznesmena.

 

 

Ostatnie słowa Steve’a Jobs’a:

„Osiągnąłem szczyt sukcesu w biznesie. W oczach innych, moje życie stało się symbolem sukcesu. Jednak oprócz pracy, mam niewiele radości. Bogactwo nie robi już na mnie żadnego wrażenia. W tej chwili, leżąc na łóżku szpitalnym i rozpamiętując całe życie, zdaję sobie sprawę, że wszystkie osiągnięcia i bogactwa, z których kiedyś byłem tak dumny, stały się nieistotne w obliczu mojej rychłej śmierci. Kiedy w ciemności, patrzę na zielone światła urządzenia do sztucznego oddychania i słyszę jego mechaniczne dźwięki, czuję oddech zbliżającej się śmierci. Dopiero teraz rozumiem, że nawet jeśli zgromadzisz dużo pieniędzy, nagle chcesz realizować cele, które nie są związane z bogactwem. Jest coś ważniejszego: miłość, sztuka, marzenia z twojego dzieciństwa. Nie, nie uganiaj się za bogactwem, to może robić tylko osoba tak zakręcona jak ja. Bóg stworzył nas, aby każdy mógł poczuć miłość w sercu, a nie biegał za złudzeniami budowanymi przez sławę i pieniądze, tak jak ja to robiłem w moim życiu. Teraz wiem, że nie mogę zabrać je ze sobą. Jedyne co się liczy to wspomnienia wzmocnione miłością. To jest prawdziwe bogactwo, które będzie szło za tobą; będzie ci towarzyszyło, da siłę i światło, które cię poprowadzi. Miłość nie zna granic. Będzie ci towarzyszyć nawet poza granice życia. Przeniesie się tam, gdzie chcesz się udać. Dąż do osiągnięcia celów, które sobie wyznaczasz. Wszystko jest w twoim sercu i w twoich rękach. Które łóżko jest najdroższe na świecie? Łóżko szpitalne. Jeśli masz pieniądze, możesz zatrudnić kogoś do prowadzenia twojego samochodu, ale nie jesteś w stanie zatrudnić kogoś, kto zabierze chorobę, która cię zabija. Rzeczy zagubione można odnaleźć. Ale jest jedna rzecz, której nigdy nie można znaleźć, gdy ją stracisz – życie. Niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteśmy teraz, w końcu będziemy musieli zmierzyć się z chwilą, gdy kurtyna opadnie. Szanuj swoją rodzinę, kochaj współmałżonka, szanuj znajomych…Traktuj wszystkich dobrze i dbaj o przyjaźnie”.

 

“Człowiek zachłanny goni za bogactwem i nie zdaje sobie sprawy, że zyska tylko stratę” (Prz 28, 22).

 

Dlatego warto zacząć od najważniejszego… Gotowy?