Rozwój osobisty

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest przemiana

 

Rozwój to postawa ciągłego uczenia się i wzrastania.

Osoba świadoma takiej postawy wie, że nie będzie najlepsza we wszystkim, natomiast może nauczyć się wszystkiego, czego pragnie, w wybranych przez siebie, kluczowych dziedzinach – pracując z pasją i sercem, nieustannie rozwijając się, pomnażając i ciesząc się pomyślnością na wszystkich pozostałych płaszczyznach

Ranga eksperta i profesjonalizmu zyskuje uznanie i rośnie na wartości z każdym dniem Twojego postępu. Ludzie czekają na takiego eksperta i profesjonalistę jak ty, bo tylko Twoja osoba będzie potrafiła zrobić to w ten jeden, jedyny unikalny sposób. I nikt więcej. Nigdy. Zawsze znajdzie się grono zwolenników tylko i wyłącznie Twojej osoby. 

Dbając o postęp w kluczowych dziedzinach życiowych pomyślność zostaje „pomnożona” i „przeniesiona” na wszystkie pozostałe.

Oddaję do Twojej dyspozycji w pełni praktyczną wiedzę – dzielę się owocami mojej pracy i doradzam, wspieram, pokazuję, jak również „rozciągam to” ucząc się z Tobą!

Dlaczego rozwój głównych dziedzin jest taki ważny i jak odnaleźć w sobie mocne strony?

Nic prostszego. Mądrość polega na szukaniu tego, czego nie ma – jeżeli czegoś nie ma, to się tego szuka. Jest tylko jeszcze jeden warunek aby stało się to realne: nigdy nie możesz się poddawać, a na wszystko przyjdzie czas…

Wytrwałość – nie tylko w poszukiwaniach – jest kluczem do sukcesu w każdym aspekcie. Jednak sama wytrwałość, to również za mało, ponieważ wszystko w życiu jest procesem.

Roztropne, konsekwentne, cierpliwe, pełne namysłu działanie jest fundamentem w samorealizacji i udoskonalaniu świata – zaczynając od siebie – prowadzi do spełnienia i niesamowitego poziomu życia w każdym aspekcie.

Jednak to nie wszystko.

Jednym z głównych fundamentów (i może wydawać się to banałem albo ŻE CO? ;-)) jest najdoskonalsza droga:

„Miłość jest cierpliwa, szlachetna, miłość nie zazdrości, nie przechwala się, nie jest zarozumiała, nie postępuje nieprzyzwoicie, nie szuka siebie, nie wybucha gniewem, nie liczy doznanych krzywd, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz raduje się prawdą. Wszystko wytrzymuje, wszystkiemu wierzy, wszystkiemu ufa, wszystko przetrwa. Miłość nigdy się nie kończy…”  1 Kor 13, 4 – 8.

Oczywiście trzeba odpowiednio zinterpretować ten fragment… Nie chodzi o to, żeby ufać każdemu na każdym kroku… Rzucanie pereł przed świnie może skończyć się bardzo źle. Natomiast…

Nie ważne kim jesteś i na jakiej pozycji aktualnie znajdujesz się. Miłość nie ma względu na osobę. Dlatego jest priorytetem, jeżeli chodzi o sens życia i jakikolwiek rozwój.

Warto zapoznać się z poniższym przesłaniem pewnego znanego biznesmena.

Ostatnie słowa Steve’a Jobs’a:

„Osiągnąłem szczyt sukcesu w biznesie. W oczach innych, moje życie stało się symbolem sukcesu. Jednak oprócz pracy, mam niewiele radości. Bogactwo nie robi już na mnie żadnego wrażenia. W tej chwili, leżąc na łóżku szpitalnym i rozpamiętując całe życie, zdaję sobie sprawę, że wszystkie osiągnięcia i bogactwa, z których kiedyś byłem tak dumny, stały się nieistotne w obliczu mojej rychłej śmierci. Kiedy w ciemności, patrzę na zielone światła urządzenia do sztucznego oddychania i słyszę jego mechaniczne dźwięki, czuję oddech zbliżającej się śmierci. Dopiero teraz rozumiem, że nawet jeśli zgromadzisz dużo pieniędzy, nagle chcesz realizować cele, które nie są związane z bogactwem. Jest coś ważniejszego: miłość, sztuka, marzenia z twojego dzieciństwa. Nie, nie uganiaj się za bogactwem, to może robić tylko osoba tak zakręcona jak ja. Bóg stworzył nas, aby każdy mógł poczuć miłość w sercu, a nie biegał za złudzeniami budowanymi przez sławę i pieniądze, tak jak ja to robiłem w moim życiu. Teraz wiem, że nie mogę zabrać je ze sobą. Jedyne co się liczy to wspomnienia wzmocnione miłością. To jest prawdziwe bogactwo, które będzie szło za tobą; będzie ci towarzyszyło, da siłę i światło, które cię poprowadzi. Miłość nie zna granic. Będzie ci towarzyszyć nawet poza granice życia. Przeniesie się tam, gdzie chcesz się udać. Dąż do osiągnięcia celów, które sobie wyznaczasz. Wszystko jest w twoim sercu i w twoich rękach. Które łóżko jest najdroższe na świecie? Łóżko szpitalne. Jeśli masz pieniądze, możesz zatrudnić kogoś do prowadzenia twojego samochodu, ale nie jesteś w stanie zatrudnić kogoś, kto zabierze chorobę, która cię zabija. Rzeczy zagubione można odnaleźć. Ale jest jedna rzecz, której nigdy nie można znaleźć, gdy ją stracisz – życie. Niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteśmy teraz, w końcu będziemy musieli zmierzyć się z chwilą, gdy kurtyna opadnie. Szanuj swoją rodzinę, kochaj współmałżonka, szanuj znajomych…Traktuj wszystkich dobrze i dbaj o przyjaźnie”.

„Człowiek zachłanny goni za bogactwem i nie zdaje sobie sprawy, że zyska tylko stratę” (Prz 28, 22).

Dlatego warto zacząć od najważniejszego… Gotowy?